ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Enerji Verimlilik Kanunu

Yıllarca süren beklenti sonucunda insanları tasarruflu enerji sarfiyatına yönlendirecek olan 5627 sayılı Enerji Verimlilik Kanunu 2007'de çıktıktan sonra ilgili yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle birlikte "Isı Gider Paylaşım Sistemi" kanunen zorunlu hale gelmiştir. DAF Enerji "Isı Gider Paylaşım Sistemi" ile ısınma ve sıhhi sıcak su için harcanan enerjinin tasarruflu kullanımı ve doğru ölçülendirilmesi için çözüm odaklı uzman kadrosu , üstün teknolojik ürün grubu ve kalitesiyle hizmet vermektedir.


Artık merkezi sistemle ısınan tüm binalarda bu sistem doğrultusunda tüketilen ısı daire sakinleri tarafından bireysel olarak kontrol edilebilecektir. Sıcaklık kontrolü ile ihtiyaca göre enerji tüketilecek, merkezi sistem toplam ısı gideri de dairelerin ölçülen enerji tüketimine göre paylaştırılacaktır. Kısacası merkezi sistemde herkes istediği kadar ısınacak ve adil bir şekilde tükettiği ısının bedelini ödeyecektir.


Haberler

» DAF Enerji Sonicheat Ultrasonik Kalorimetre'sini tanıttı.

DAF Enerji ve Danfoss birlikteliğinin sonucunda ortak yürütülen proje ile DAF Enerji’nin yeni ultrasonik kalorimetresi DAF SonicHeat+ tanıtıldı. devamı »


» İTÜ Kariyer Zirvesi'ndeyiz

Kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanarak; ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlikte üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek devamı »


» Avrupa Konutları Başakşehir Projesinde DAF Enerji'nin ısı istasyonları tercih edildi.

Artaş İnşaat imzası taşıyan Avrupa Konutları Başakşehir projesi 72 bin 706 metrekarelik arsa üzerine kuruluyor. devamı »


» İzmir Makine Mühendiisleri Odası'nda Isı İstasyonu Uygulamaları eğitimi

25 Mart cumartesi günü İzmir Makine Mühendisleri Odası’nda “Isı İstasyonu Uygulamaları” eğitimi gerçekleştiren DAF Enerji yaklaşık 50 kişinin katıldığı devamı »


Tüm Haberler »