GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ - GİRİŞİMCİLİK RUHU NASIL OLUR ADLI SÖYLEŞİ

14 Mayıs 2015 Perşembe günü Galatasaray Üniversitesi Yiğit Okur Kampüsü Uluslar Arası İlişkiler Bölümü'nde DAF Enerji kurucusu Sayın Tayfun Başaran ve eski devlet bakanı Işın Çelebi'nin katılımıyla “Girişimcilik Ruhu Nasıl Olur?" konulu bir söyleşi gerçekleşti.

Tayfun Bey öğrenciler ile girişimcilik hakkında konuştu. Sahip olduğu 25 seneyi aşan iş hayatı deneyimi ve bu yıllar içerisinde edindiği girişimcilik ruhunu anlattığı sunumunda öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Konuşması sırasında Genel Müdür olduğu DAF Enerjinin kuruluşundan bu güne yaşadığı başarıyı anlatan Tayfun Başaran, öğrenciler ile karşılaşılan zorluk ve çözümleri samimi bir şekilde paylaştı. Genç girişimcilere, kuşak farkından doğan bakış ve yaklaşımlara da değinerek gelecekte girişimciliğin geçmişten nasıl deneyim ve dersler çıkarabileceğini anlattı.

Öğrencilerin fikirlerini dinleyen Tayfun bey ayrıca bu fikirlerin nasıl değerlendirileceği, karar verme mekanizmalarını ve beyin planlaması yöntemlerini öğrenciler ile vaka çalışması yaparak değerlendirdi.

Bir girişimcinin sahip olması gereken özellikleri ve bakış açısını örnekleri ile açıklayan Tayfun Başaran öğrencilerin soru ve fikirlerini değerlendirerek keyifli ve samimi bir havada söyleşiyi tamamladılar.

Resimler


Haberler

» DAF Enerji Sonicheat Ultrasonik Kalorimetre'sini tanıttı.

DAF Enerji ve Danfoss birlikteliğinin sonucunda ortak yürütülen proje ile DAF Enerji’nin yeni ultrasonik kalorimetresi DAF SonicHeat+ tanıtıldı. devamı »


» İTÜ Kariyer Zirvesi'ndeyiz

Kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanarak; ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlikte üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek devamı »


» Avrupa Konutları Başakşehir Projesinde DAF Enerji'nin ısı istasyonları tercih edildi.

Artaş İnşaat imzası taşıyan Avrupa Konutları Başakşehir projesi 72 bin 706 metrekarelik arsa üzerine kuruluyor. devamı »


» İzmir Makine Mühendiisleri Odası'nda Isı İstasyonu Uygulamaları eğitimi

25 Mart cumartesi günü İzmir Makine Mühendisleri Odası’nda “Isı İstasyonu Uygulamaları” eğitimi gerçekleştiren DAF Enerji yaklaşık 50 kişinin katıldığı devamı »


Tüm Haberler »