ÖGRENCİLER İÇİN STAJ İMKANLARI

Staj Fırsatları

Daf Enerji, öğrencilere, kış ve yaz ayları olmak üzere iki staj dönemi sağlamaktadır. Başvuru yapan öğrenciler, İnsan Kaynakları Bölümü ile yapılan mülakatlar doğrultusunda staja kabul edilirler. Yapılan stajlarda hedef; öğrencilere kariyer seçimlerinde ve bireysel gelişimlerinde destek olabilmek ve aynı zamanda da onları, şirkete değer katabilecekleri pozisyonlarda görevlendirmektir.

Kış Dönemi Stajları

Meslek ve ticaret lisesi son sınıf öğrencilerinin kış dönemi için yapacakları başvuruların en geç Temmuz ayı sonuna kadar yapılması beklenir. Öğrenim dönemiyle birlikte başlayan staj, haftada 2 gün okullarında, 3 gün BMB'de olmak koşuluyla okullar kapanıncaya kadar sürer.

Yaz Dönemi Stajları

Üniversite ve Meslek Yüksek okulu öğrencilerinin yaz dönemi için yapacakları başvuruların o yılın Nisan ayı sonuna kadar tamamlanması beklenir. İstanbul Merkez ofis ve fabrikalarımız olmak üzere, yerleştirmeler kontenjan dahilinde yapılır. Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında stajlar gerçekleşir. Stajyer seçiminde başvuru önceliklendirmesi aşağıdaki kriterlere göre yapılmaktadır.

Başvuru Önceliklendirmesi

Zorunlu staj olması şartı aranır.

3.sınıfı bitirmiş ve 4.sınıfa geçmeye hak kazanmış olan lisans, 1.sınıfı bitirmiş ve 2.sınıfa geçmeye hak kazanmış Meslek Yüksek Okulu öğrencileri diğer sınıflara göre öncelikli değerlendirilir.

Toplu sözleşmede yer aldığı üzere çalışanların çocuklarının yerleştirilmesine öncelik verilir.

Bazı üniversitelerin lisans eğitimi düzeyindeki bölümlerinde, zorunlu stajların 1. ve 2. sınıfta olması nedeniyle, staj belgesi beyan edilmesi halinde 1. veya 2. sınıfı bitirmiş olup, bir üst sınıfa geçmeye hak kazanmış lisans öğrencilerinin de başvuruları kontenjan dahilinde değerlendirilir.

Staj zorunluluğu olmayan bölümlerde okuyan üniversite öğrencileri ile yüksek lisans öğrencilerinin başvuruları boş stajyer kadrosu olması halinde değerlendirilir.

Daf Enerji bünyesinde daha önceki dönemlerde staj yapmış olan kişilerin başvuruları fırsat eşitliği sağlamak amacıyla önceliklendirilmeyecektir.


Haberler

» DAF Enerji Sonicheat Ultrasonik Kalorimetre'sini tanıttı.

DAF Enerji ve Danfoss birlikteliğinin sonucunda ortak yürütülen proje ile DAF Enerji’nin yeni ultrasonik kalorimetresi DAF SonicHeat+ tanıtıldı. devamı »


» İTÜ Kariyer Zirvesi'ndeyiz

Kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanarak; ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlikte üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek devamı »


» Avrupa Konutları Başakşehir Projesinde DAF Enerji'nin ısı istasyonları tercih edildi.

Artaş İnşaat imzası taşıyan Avrupa Konutları Başakşehir projesi 72 bin 706 metrekarelik arsa üzerine kuruluyor. devamı »


» İzmir Makine Mühendiisleri Odası'nda Isı İstasyonu Uygulamaları eğitimi

25 Mart cumartesi günü İzmir Makine Mühendisleri Odası’nda “Isı İstasyonu Uygulamaları” eğitimi gerçekleştiren DAF Enerji yaklaşık 50 kişinin katıldığı devamı »


Tüm Haberler »