SU SAYACI

DAF Smart JS su sayaçları su tüketimlerinin ölçülmesi için dizayn edilmiş kompakt sayaçlardır.

DAF Smart JS su sayaçları mekanik çarklı sayaçlar olup, debi değerleri makara tipi sayısal bir hesaplayıcısı ve mıknatıslı bir tarama sistemi olan; çok akışlı tip sıcak su ve soğuk su sayaçlarıdır. DAF Smart JS su sayaçları kuru tip ve türbin yapısı olan sayaçlardır. Kuru tip sayaçlar; hesap ünitesi su ile temas etmediği için daha yüksek hassasiyette ölçümleme ve uzun ömürlü çalışma kalitesi sağlar. Türbinli yapısı sayesinde debi kayıpları ihmal edilebilir ölçülerdedir.

DAF Smart JS sıcak su ve soğuk su sayaçlarından bilgi alma; ölçülen değerlerin alınması M-bus iletim sistemi veya RF - Radyo frekansı iletim sistemi ile olmaktadır.

DAF Smart JS sıcak su ve soğuk su sayaçları ile evlere girilmeden sayaç değerleri okuması gerçekleştirilmektedir. M-bus iletişim sistemli su sayaçları; sürekli- düzenli izleme ve istenildiği anda bilgi alınabilen su sayaçlarıdır.

RF-Radyo Frekanslı su sayaçları ise ölçümleme anına kadar toplanan tüm veri ve bilgileri tek bir değer olarak veren, telsiz modüllü içeren su sayaçlarıdır. DAF su sayaçları yatay ve dikey konumlarda monte edilebilen sayaçlardır. Ekran-Hesaplama ünitesi 360 derece döndürülebilir ve uygun her pozisyona getirilebilir.

  • Yüksek hassasiyette ölçüm ve modern dizayn.
  • Soğuk su sayacı olarak 30 0C’ye kadar, sıcak su sayacı olarak 90 0C’ye kadar ölçüm.
  • Tesisat kaçaklarının tespit edilmesi.
  • Güçlü manyetik alanlara karşı koruma.
  • İsteğe bağlı olarak radyo modülü takılarak uzaktan okuma yapılabilir.
  • Haberleşme olanakları, M-Bus, radyo, puls çıkışı Kablosuz (wireless) M-Bus bağlantı sayesinde, son teknoloji ürünü Wireless M-Bus protokolü ile çalışır.
  • Güçlü elektro manyetik alanlara karşı koruma sistemine sahiptir.
  • Yatay veya dikey olarak monte edilebilir.
  • Yüksek ölçüm hassasiyetine sahiptir: EN 14154’e göre.

Haberler

» DAF Enerji Sonicheat Ultrasonik Kalorimetre'sini tanıttı.

DAF Enerji ve Danfoss birlikteliğinin sonucunda ortak yürütülen proje ile DAF Enerji’nin yeni ultrasonik kalorimetresi DAF SonicHeat+ tanıtıldı. devamı »


» İTÜ Kariyer Zirvesi'ndeyiz

Kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanarak; ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlikte üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek devamı »


» Avrupa Konutları Başakşehir Projesinde DAF Enerji'nin ısı istasyonları tercih edildi.

Artaş İnşaat imzası taşıyan Avrupa Konutları Başakşehir projesi 72 bin 706 metrekarelik arsa üzerine kuruluyor. devamı »


» İzmir Makine Mühendiisleri Odası'nda Isı İstasyonu Uygulamaları eğitimi

25 Mart cumartesi günü İzmir Makine Mühendisleri Odası’nda “Isı İstasyonu Uygulamaları” eğitimi gerçekleştiren DAF Enerji yaklaşık 50 kişinin katıldığı devamı »


Tüm Haberler »